De afgelopen woensdag overleden actrice Sylvia Kristel wordt in besloten kring begraven in haar geboortestad Utrecht. Dat bleek uit een rouwadvertentie in de Telegraaf dit weekend. Na haar overlijden werd haar lichaam overgebracht naar Uitvaartcentrum Agterberg. Overeenkomstig de wens van Kristel vindt de begrafenis plaats in besloten kring.
Geboren als Sylvia Maria op 28 september 1952 groeide Kristel op als dochter van een hotelhouder in Utrecht, waar haar ouders 24 uur per dag met de zaak bezig waren. Eenmaal 11 ‘mocht’ Kristel naar de kostschool, een nonnenklooster in Veldhoven, dat bekend stond als het meest liberale van Nederland. Toen Krystel 15 was gingen haar ouders uit elkaar en nadat ze geslaagd was voor haar MULO ging ze naar een protestantse kweekschool in Utrecht. Haar ouders beschuldigden elkaar van de scheiding en Sylvia en haar broer en zus werden de dupe. Van studeren kwam dan ook niet veel terecht. Gewone baantjes waren niet weggelegd voor haar en bovendien vond haar verloofde toch dat ze model moest worden. Via het modellenbureau kwam ze in contact met de vrouw die de casting deed voor de film van Fons Rademakers ‘Because of The Cats’. Ze kreeg haar eerste rolletje in 1972. Daarna volgde rollen in onder andere ‘Frank en Eva’ en ‘Naakt over de Schutting’. Internationale bekendheid verwierf ze met haar titelrol in de Franse soft erotische speelfilm ‘Emanuelle’. In totaal speelde Kristel in bijna 58 films.
Kristel overleed afgelopen woensdag op 60 jarige leeftijd aan de gevolgen van slokdarmkanker. ‘Les jeux sont faits’ staat er boven de ingetogen overlijdensadvertentie die Kristel’s familie afgelopen zaterdag in De Telegraaf liet plaatsen; ‘De teerling is geworpen’. ‘Ze was een vechter en een doorzetter. Ze heeft alles uit haar turbulente leven gehaald’, volgens de familie. Sylvia Kristel wordt in besloten kring begraven in Utrecht, haar geboortestad.
4 Reacties
Reageren‘Les jeux sont faites’ betekent: de ogen zijn gesloten. Het is Frans, waarschijnlijk verwijzend naar de Franse connecties van Sylvia. ‘De teerling is geworpen’ (‘Alea iacta est’ – een teerling is een dobbelsteen) gaat over het oversteken van de Rubicon door Julius Caesar. Niet iets dat ik in deze rouwadvertentie verwacht.
Hé…da’s gek: http://nl.wikipedia.org/wiki/De_teerling_is_geworpen_%28boek%29
Ogen in ‘t frans zijn les yeux, les jeux son faites roept de croupier als ‘t roullettewiel gaat draaien, er mag niet meer ingezet worden, nu is het onvermijdelijke in gang. De teerling is geworpen.
Weer wat geleerd.”Het onvermijdelijke is in gang” is natuurlijk wel toepasselijk.